KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 7574613
*
nr 757 4613
Ruth Goldmann-Grosin
(f. 1941), Sverige
Färgetsning, Ruth Goldmann-Grosin (f. 1941), 12/75, 66x49
Ruth Goldmann-Grosin, svensk målare och grafiker född 1941.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 maj 2012
kl 18:41:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 13:24:35
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ruth Goldmann-Grosin
Ruth Goldmann-Grosin, svensk målare och grafiker född 1941.
Läs mer om Ruth Goldmann-Grosin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik ruth goldmann-grosin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2089 Färgetsning
Johnny Friedlaender (1912-1992), "Deux Arbres", Si..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:52
-
5300 Färgetsning
Jorgo Krallis (f. 1937), "Team-Tram", Monogramsign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18
*
Ruth Goldmann-Grosin
Ruth Goldmann-Grosin, svensk målare och grafiker född 1941.
Läs mer om Ruth Goldmann-Grosin
nr 757 4613
Ruth Goldmann-Grosin
(f. 1941), Sverige
Färgetsning, Ruth Goldmann-Grosin (f. 1941), 12/75, 66x49
Ruth Goldmann-Grosin, svensk målare och grafiker född 1941.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 maj 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/5 13:24:35 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ruth Goldmann-Grosin
Ruth Goldmann-Grosin, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1941.Läs mer om Ruth Goldmann-Grosin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik ruth goldmann-grosin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2089 Färgetsning
Johnny Friedlaender (1912-1992), "Deux Arbres", Si..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:52 -
5300 Färgetsning
Jorgo Krallis (f. 1937), "Team-Tram", Monogramsign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18